StockMusic.ir

آموزش گرفتن نویز صدا در پریمیر به 2 روش

آموزش گرفتن نویز صدا در پریمیر

آموزش گرفتن نویز صدا در پریمیر

شما چه تدوینگر باشید چه تصویربردار، هیچ چیزی بدتر و اعصاب خُردکن‌تر از روبرو شدن با فوتیج‌ های نویزدار نیست! با وجود اینکه امکان حذف کامل نویز ها وجود ندارد، اما می‌توان تا حدی کیفیت ویدئو و صدا را بهتر کرد، طوریکه مخاطبین متوجه آن نشوند. اصلا جادوی فیلمسازی در همین است که می‌توان به مخاطبان کلک زد! حالا با روش‌های ساده و سریع حذف نویز ویدئو و صدا در نرم افزار پریمیر آشنا خواهیم شد.

1- آموزش حذف نویز تصویر در پریمیر

برای حذف نویز تصویر در پریمیر باید از نرم‌افزار افترافکت استفاده کنیم. پس در تایم‌لاین پریمیر، روی ویدئوی مدنظر راست کلیک کرده و گزینه Replace with After Effects Composition را بزنید. با این کار نرم‌افزار افترافکت باز می‌شود. حال در پنل Effects فیلتر Remove Grain را جستجو کرده و این فیلتر را روی لایه ویدئو درگ کنید. سپس به پنل Effects Controls رفته و در اینجا، از زیرمجموعه Noise Reduction Settings باید مقادیر Noise Reduction و Passes را آن قدری تغییر دهید که بهترین نتیجه ممکن بدست آید.

 

روش اول آموزش حذف نویز صدا در نرم افزار پریمیر و افتر افکت

بعد از اتمام کار و ذخیره کردن، تغییرات بصورت اتوماتیک در تایم‌لاین پریمیر نیز اعمال می‌شوند. نکته مهم آنکه این افکت برای پخش روان، نیاز به رندر سنگین دارد، پس شاید مجبور شوید از آن رندر بگیرید (البته بسته به مدت زمان ادیت شما). اگر با پخش این ویدئو در پریمیر مشکل دارید، بهترین راه این است که export گرفته و آن ویدئو را در پریمیر جایگزین کنید.

2- آموزش حذف نویز صدا در پریمیر

اینجا بجای استفاده از نرم افزار افترافکت، کلیپ نویزدار را وارد نرم‌افزار Audition می‌کنیم. یعنی در تایم‌لاین روی کلیپ مدنظر راست کلیک کرده و گزینه Edit clip in Adobe Audition را بزنید. بعد از اینکار، ابزار Time Selection Tool را انتخاب کرده و باید قسمتی از صدا را که حاوی هیچ دیالوگی نیست اما نویز پس‌زمینه در آن شنیده می شود، انتخاب کنید. برای اینکار فقط کافیست کلیک کرده و درگ کنید تا محدوده مدنظر انتخاب شود. حال به مسیر زیر بروید.

Effects > Noise Reduction/Restoration > Capture Noise Print

کاری که این عمل انجام می‌دهد این است که آن قسمتی را که انتخاب کرده بودید، بعنوان نویز درنظر گرفته می‌شود. پس با این روش می‌توان تمام این نویز را از کل کلیپ حذف کرد، درحالیکه دیالوگ‌ها هیچ آسیبی نمی‌بینند.

 

روش دوم آموزش حذف نویز صدا در نرم افزار پریمیر

حال روی یک قسمت از تایم‌لاین به دلخواه کیک کرده تا قسمتی که انتخاب کرده بودید از حالت انتخاب خارج شود، و از منوی Effects > Noise Reduction/Restoration افکت Noise Reduction-process را انتخاب کنید. با این افکت می‌توانید نویز را کاهش دهید. سعی کنید با افزایش یا کاهش دادن مقدار noise reduction یا بازی با decibel levels به نتیجه مطلوب برسید. هنگامیکه نویز بطور مناسب از صدا حذف شد، با ذخیره کردن آن (Ctrl+S) به پریمیر برگردید. با این کار کلیپ جدید، جایگزین قبلی در تایم‌لاین می‌شود.

می توان گفت این روش سریع ترین راه برای حذف نویز تصویر و صدا در پریمیر است. چنانچه شما از روش دیگری استفاده می کنید لطفا در بخش نظرات ما و دیگران کاربران تایم کد را در جربان قرار دهید.

تایم کد مجموعه متنوعی از انواع پروژه های آماده پریمیر را برای شما گردآوری کرده است. پیشنهاد می کنیم حتما به آن ها سر بزنید.

به این پست چه امتیازی می دهید؟

3.8 / 5. 5

نظرات

ارسال دیدگاه

برای ثبت علاقمندی ها، وارد حساب کاربری خود شوید.

یکی از روش های زیر را برای بازیابی رمز عبور انتخاب کنید