فوتیج موشن گرافیک

فوتیج موشن گرافیک چیست؟

فوتیج آماده شامل دو دسته استوک فوتیج به معنای فوتیج های طبیعی است که توسط دوربین فیلم برداری از سوژه های واقعی گرفته شده اند. دسته دیگری هم وجود دارد که به فوتیج های موشن گرافیک معروف هستند. این دست فایل ها شامل تصاویری می شود که به کمک نرم افزارهای جلوه های ویژه ایجاد شده اند. به عنوان مثال یک بک گراند موشن گرافیک که می تواند از ترکیب دو نرم افزار افتر افکت و سینما فوردی ساخته شده باشند.

فوتیج آلفا چیست؟

در این دسته بندی شاهد فوتیج های آلفا نیز هستید. خاصیت این فوتیج ها این است که یا بدون پس زمینه هستند یا دارای یک لایه سیاه و سفید می باشند که زمینه از پس زمینه را به کمک آن می توان جدا کرد.

فوتیج های آلفا کابرد زیادی در جلوه های ویژه دارند. به عنوان مثال از یک فوتیج انفجار آلفا می توانید در خلق یک صحنه جنگی استفاده کنید. در تایم کد انواع فوتیج آلفا انفجار – آتش – دود – رویش گیاهان – بارش برف و باران و … وجود دارد.

دقت داشته باشید برخی فوتیج ها دارای لایه آلفا نیست اما پس زمینه مشکی دارند. یا پس زمینه های نوری دارند مثل فلر های نور خورشید. برای استفاده از این دست فایل ها، ویدیو دانلودی را روی کلیپ خود می اندازید و سپس به بخش تنظیمات Blend Mode می روید و مقدار آن را به دلخواه روی مقادیری نظیر Overlay  یا Screen قرار می دهید. تنظیمات Blend Mode در تمامی نرم افزارهای تدوین وجود دارد و اگر دقت کنید در پروژه آماده افتر افکت و پروژه آماده پریمیر بسیار استفاده می شود.

لطفا برای استفاده از این بخش، وارد حساب کاربری خود شوید.