StockMusic.ir

چگونه به تصویر خود در 30 ثانیه حال و هوایی سینمایی ببخشیم

Cinematic-lookچگونه به تصویر خود در 30 ثانیه حال و هوایی سینمایی ببخشیم

برای اصلاح رنگ تصویر همانطور که قبلا اشاره شد، پلاگین و پریست های آماده پریمیر مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال استفاده از پلاگین محبوب Magic Bullet می تواند طیف وسیعی از افکت های رنگی را جهت یک اصلاح رنگ سینمایی در اختیارتان قرار می دهد.
اما ما در این آموزش قصد داریم با ترکیب سه فیلتر از برنامه ادوب پریمیر و بدون استفاده از هیچگونه پلاگینی، با سرعتی به مراتب بالاتر به نتیجه قابل قبولی در اتالوناژ تصویر دست یابیم.

1- اضافه کردن فیلتر Fast Color Corrector به تصویر

فیلتر Fast Color Corrector این فیلتر یکی از بهترین ابزارها در زمینه تصحیح رنگ تصویر در پریمیر می باشد. با رفتن به پنجره Effects Panel ، دسته  Video Effects و سپس  Color Correction می توانید به این فیلتر دست یابید.

Fast-Color-Corrector-1
برای اعمال شدن این فیلتر، کافیست آن را به روی پلان خود بکشید.
همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، قطره چکان کنار ابزار White balance را انتخاب کرده و جهت تصیح دمای رنگ تصویر خود، سفید ترین ناحیه در تصویر را انتخاب نمائید.

Fast-Color-Corrector-2
جهت تنظیم دقیق تر می توانید مقادیر  input و output  را تغییر داده تا به نتیجه دلخواه خود نزدیک تر شوید.

Fast-Color-Corrector-3
2- افزودن فیلتر RGB Curves

می دانید که هالیوودی ها عاشق رنگ آبی هستند. پس بهتر است ما هم کمی رنگ آبی به تصویرمان اضافه کنیم. برای این کار از فیلتر RGB Curves کمک می گیریم. این باز از دسته Color Correction ، فیلتر RGB Curves را انتخاب و به روی پلان خود می کشیم.

Fast-Color-Corrector-4
حال وارد تنظیمات فیلتر شده و همانند تصویر زیر، مقداری آبی به پلان خود اضافه کنید.

Fast-Color-Corrector-5
3- استفاده از فیلتر Crop

در مرحله آخر بهتر است کمی تصویر از بالا و پایین کراپ کنیم تا قاب مان کمی عریض تر بنظر آید. برای این منظور به کمک تصویر زیر، سراغ فیلتر کراپ رفته و مقادیر Top و Bottom در آن به یک میزان تغییر می دهیم.

Fast-Color-Corrector-6Fast-Color-Corrector-7

چنانچه نیاز به پلاگین های حرفه ای اصلاح رنگ و پریست های آماده پریمیر می گردید، می توانید به بخش پلاگین های سایت مراجعه نمائید.

به این پست چه امتیازی می دهید؟

4.8 / 5. 4

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای ثبت علاقمندی ها، وارد حساب کاربری خود شوید.

یکی از روش های زیر را برای بازیابی رمز عبور انتخاب کنید