StockMusic.ir

4 دلیل برای استفاده از مت باکس هنگام فیلم برداری

4 دلیل برای استفاده از مت باکس هنگام فیلم برداری

دلیل اصلی استفاده از مت باکس چیست؟ چطور می توان از مت باکس به صورت حرفه ای و موثر هنگام فیلمبرداری استفاده کرد ؟ با ما همراه باشید تا پاسخ را بیابید .

اولین مت باکسی را که خریدم به خاطر می آورم ، هیچ آشنایی با کاربرد و ویژگی های آن نداشتم . به صورت آنلاین خرید کردم و به محض اینکه به دستم رسید، آن را بر روی هر لنزی که داشتم امتحان کردم اما کمی که دقت کردم ، متوجه شدم که مت باکس مناسب لنزها نیست. در واقع بین لنز و مت باکس فاصله می افتاد که این اصلا جالب نبود. چاره ای نبود جز این که سعی کنم با این خرید خودم کنار بیام چون فقط کمی دوربین من را جذاب تر کرده بود .

بهتر است بدانید مت باکس ها ابزاری عالی برای فیلمسازی هستند که علاوه بر زیباتر کردن ظاهر دوربین تان ، کارایی های فوق العاده ای دارند . آنها می توانند به شما در ساخت تصاویر بهتر ، متمایز تر و خاص تر کمک کنند.

1. استفاده از فیلتر

بزرگ ترین دلیل استفاده از مت باکس این است که امکان استفاده از فیلتر های مختلف را هنگام فیلمبرداری فراهم می کند. فیلتر های مختلف مثل ND یا Natural Density برای تعادل نور، Pearlescent برای حذف یا کاهش تغییرات نامطلوب پوست و … این فیلتر ها به تصویرتان رنگ و لعاب می دهند.

مت باکس ها بسیار کاربردی و مقرون به صرفه هستند چون مدل های گران قیمت تر امکان استفاده از چند فیلتر (یک تا سه شکاف) را نیز دارند. جدیدا تولید کنندگانی مانند PolarPro  فیلترها و مت باکس های اختصاصی را برای علاقمندان فیلم سازی تولید می کنند . این سیستم های جدید کاربردی تر، مقرون به صرفه تر و در دسترس تر خواهند بود.

2. حذف نورهای ناخواسته (جلوگیری از ایجاد فلرهای لنز)

مت باکس ها در حذف نور های ناخواسته بسیار عالی عمل می کنند . در نتیجه، این به دوربین شما کمک می کند تا کنتراست بهینه را در سراسر تصویر حفظ کند. به عنوان مثال، اگر در نور مستقیم خورشید در حال فیلمبرداری هستید، می توانید به کمک لبه های مت باکس (شیدر)، حجم نور ناخواسته را محدود کنید تا بر روی کنتراست و کیفیت کلی تصویر شما تأثیر منفی نگذارد.

با استفاده از شیدر های بالا ، پایین یا کناری مت باکس خود می توانید به راحتی میزان نور ورودی روی لنز خود را کنترل کنید . بدون داشتن مت باکس ، دستیابی به نتایج خوب و یکسان در طول فیلمبرداری بسیار دشوار خواهد بود.

3. ایمنی

قطعا زمانیکه از یک مت باکس استفاده می کنید ، ایمنی دوربین و لنزهای شما تضمین شده است. بر فرض اگر دوربین از روی سه پایه بیفتد یا مثلا با دیوار برخورد کند ، اولین نقطه تماس مت باکس خواهد بود، نه لنزهای گران قیمت. تعویض یک مت باکس شکسته به مراتب خوشایند تر از خرید لنز است. این هم یکی از مزایای مت باکس است که اطمینان پیدا می کنید تجهیزات شما محافظت می شوند.

یکی از گزینه های مناسب که پیشنهاد می شود، سری Wooden Camera Clamp On می باشد که نسبت به ویژگی هایی که دارد ، مقرون به صرفه نیز می باشد . این ها می توانند جایگزین سری ARRl LMB شوند، نه تنها از لنز و دوربین شما محافظت می کنن د، بلکه ویژگی مت باکس های قدیمی را هم دارند .

4. ظاهر جذاب

با استفاده از مت باکس، ظاهر جذاب دوربین قابل انکار نخواهد بود. این دقیقاً دلیلی است که من اولین مت باکس خودم را خریداری کردم . اما با گذر زمان و استفاده از آن ها متوجه قابلیت های بیشتری از آن شدم.

قطعا الان فقط به خاطر داشتن یک دوربین با ظاهری جذاب به سراغ مت باکس نمی روید، بلکه استفاده از قابلیت ها و ثبت فیلم های بهتر را اولویت قرار می دهید .

پس متوجه شدید که مت باکس ها ابزارهای قدرتمند هستند. آنها عکس های با کیفیت تری به شما می دهند ، از دوربین شما محافظت می کنند و حتی امکان ثبت تصاویر با سبک های مختلف را فراهم می کنند. دست کم ، برای به اشتراک گذاشتن تصاویر آنلاین هم کاربردی هستند.

برای مشاهده مستر کلاس فیلم برداری و عکاسی کلیک کنید.

به این پست چه امتیازی می دهید؟

3.3 / 5. 4

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای ثبت علاقمندی ها، وارد حساب کاربری خود شوید.

یکی از روش های زیر را برای بازیابی رمز عبور انتخاب کنید
whatsapp