StockMusic.ir

آموزش ساخت پریست لایت روم

آموزش ساخت پریست لایت روم

اگر می خواهید با ساخت پریست لایت روم برای خود درآمد داشته باشید، برای شروع یادگیری و چگونگی ساخت پریست لایت روم باید گام به گام تکنیک های آن را بیاموزید.

قبل از اینکه به جزئیات چگونگی شروع کار بپردازیم ، یکسری اصطلاحات کلیدی وجود دارد که بهتر است با آن ها آشنا شوید چون دانستن آن ها به روند یادگیری شما کمک می کند.

آموزش نصب پریست لایت روم

منظور از پریست لایت روم دقیقا چیست؟

منظور از پریست لایت روم، یک چیدمان از پیش تعیین شده از اسلایدر ها است که در لایت روم وجود دارد. در واقع پریست، مجموعه ای از ویرایش هایی است که شما انتخاب می کنید تا روی عکسی اعمال شود که می تواند ذخیره شود تا به راحتی بر روی یک عکس دیگر در لایت روم نیز اعمال شود.

اسلایدر چیست؟

اسلایدر های لایت روم همانند یک لغزنده هستند که با جا به جایی آن ها می توانید ویژگی های مختلف یک عکس را تنظیم کنید. شما به کمک اسلایدر می توانید میزان کم یا زیاد شدن یک ویژگی را، خودتان تعیین کنید. به عنوان مثال ، برخی از ویژگی هایی که ممکن است بخواهید با استفاده از اسلایدر افزایش یا کاهش دهید عبارت است از:

 • رنگ (Color)
 • Vibrance (تنظیم هوشمندانه شدت رنگ های کمتر اشباع)
 • تنالیه رنگ (Tone)
 • کنتراست (Contrast)
 • تنظیم نور (Exposure)
 • سفیدی ها ، سیاهی ها و سایه ها (Whites, blacks, shadows)

چگونه پریست لایت روم اختصاصی خودمان را با بهترین کیفیت بسازیم؟

ساخت پریست لایت روم بسیار آسان است. تنها با چند مرحله می توانید پریست اختصاصی خودتان را داشته باشید.

مرحله اول- با فشردن دکمه D از روی صفحه کلید یا از طریق بالای صفحه برنامه، به ماژول develop بروید.

مرحله دوم –  تغییرات و تنظیمات لازم را اعمال کنید.

در این مرحله، یک پنل تنظیمات در سمت راست صفحه مشاهده می کنید که شامل یکسری ویژگی برای تغییرات در عکس شماست. گزینه هایی مانند تنظیم نور (exposure)، منحنی رنگ ها (curves) ، میزان سیاهی (black levels) و حتی افکت custom color نیز از جمله تغییراتی است که می توانید اعمال کنید.

ماژول Develop شامل همه ترفندهای تصویری است که برای تنظیم تصاویر خوب و با کیفیت لازم است. اکنون که برخی از تنظیمات را بر روی تصویر اعمال کرده اید ، زمینه را برای ساخت پریست لایت روم فراهم کرده اید. در واقع تنظیمات اعمال شده بر روی تصویر تنظیم شده اند تا به پریست لایت روم اضافه شود.

مرحله سوم- پریست را ذخیره کنید.

در سمت چپ ، پنلی را مشاهده می کنید که دارای تنظیمات پریست لایت روم است. برای ایجاد یک پریست جدید ، تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که گزینه “+” را فشار دهید. اکنون ، یک پنجره جدید ظاهر می شود که به ما امکان می دهد تنظیمات پریست جدید را تنظیم کنیم. هر بخشی از جلوه هایی که اعمال کرده ایم را می توان بررسی کرد و آن ها را فعال یا غیر فعال کرد تا در پریست گنجانده شود.

در واقع بعد از فشردن “+” یک لیستی از گزینه ها برای شما باز می شود. این پنجره از تنظیماتی که برای تصویر اصلی اعمال کرده اید به عنوان مبنای تنظیم پریست جدید استفاده می کند. با غیر فعال کردن هر کدام از  گزینه ها این امکان را دارید تا تنظیمات مورد نظر را از پریست حذف کنید.

پس از انتخاب قسمت هایی از ویرایش های انجام شده که می خواهید در پریست جدید باشد، ابتدا یک نام برای آن انتخاب کنید و سپس “Create” را فشار دهید. و تمام! اکنون یک پریست لایت روم جدید و آماده برای اعمال بر روی تصاویر دارید.

تنظیمات مانند میزان نور (Exposure) ، تراز سفیدی (White balance) و کاهش نویز به طور معمول در پریست گنجانده نشده است. بهتر است این موارد را به صورت موردی خودتان تنظیم کنید.

تصمیم گیری در مورد نوع پریست لایت رومی که می خواهید ایجاد کنید

پریست لایت روم انواع مختلفی دارد که می توانید قبل از ساخت آن ها و تصمیم به فروش، آن ها را بررسی کنید. یک پریست می تواند حال و هوای خاص خود را داشته باشد ، مثلا متعلق به ژانر niche برای یک سبک عکاسی باشد ، یا برای تغییرات فصلی کاربردی تر باشد.

برخی از پکیج های مختلف پریست لایت روم عبارتند از:

 • کنتراست (contrast)
 • تنظیم میزان نوردهی (exposure)
 • شدت رنگ (color temperature)،
 • تقویت رنگ (color boost)
 • سیاهی و سفیدی(black and white)
 • تنظیم اصلاحات(corrections)

با توجه به سبک عکاسی تان و اینکه چه نوعی از پریست می تواند بر سبک شما تأثیرگذار تر باشد، انتخاب کنید. به عنوان مثال ، شما بیشتر به عکس های پرتره علاقمند هستید یا طبیعت؟ آیا غالباً سعی می کنید عکس زوج هایتان را در یک مکان عاشقانه برجسته تر کنید ، یا بیشتر به افزودن افکت ها علاقه دارید، مثلا بارش برف در یک مکان زمستانی؟ سبک شخصی شما نوعی راهنما است برای برای اینکه بفهمید کدام یک از  انواع پریست لایت روم برای فروش مناسب خواهد بود.

برای دانلود بیش از 12000 هزار پریست حرفه ای لایت روم کلیک کنید

به این پست چه امتیازی می دهید؟

4 / 5. 1

ارسال دیدگاه

برای ثبت علاقمندی ها، وارد حساب کاربری خود شوید.

یکی از روش های زیر را برای بازیابی رمز عبور انتخاب کنید