StockMusic.ir

بهترین شکل دسته بندی فایل ها برای تدوین چیست؟

file folder organizationبهترین شکل دسته بندی فایل ها برای تدوین چیست؟

در این مقاله می خواهیم به طور مختصر به نحوه صحیح دسته بندی فایل ها هنگام تدوین فیلم اشاره کنیم. هر چقدر در یک حوزه حرفه ای تر شوید، طبیعتا با افراد بیشتری در تماس هستید و نیاز به تعامل بیشتری با هم تیمی های خود دارید. حوزه تدوین و VFX نیز از این قاعده مستثنی نیست.و این مهم را می توان قبل از شروع پروژه با دسته بندی فولدر ها در حد بالایی رعایت کرد.

تصور کنید 5 سال آینده شخص دیگری قرار است به بخشی از پروژه که هم اکنون در حال تدوین آن هستید، رجوع کند. در این صورت اگر فایل های شما دارای دسته بندی استاندارد و قابل فهمی نباشد، به سختی می تواند ساز و کار پروژه را به دست گیرد. پس بهتر است از همین حالا نحوه صحیح دسته بندی فایل ها هنگام تدوین را در پروژه های خود رعایت کنید. در زیر دو نمونه از دسته بندی های مرسوم را مشاهده می کنید.

این دسته بندی ها را می توانید دانلود نمایید و هنگام شروع پروژه جدید در روت هارد کپی کنید.

 

file folder organization file folder organization

ضمنا فراموش نکنید، هر روز پس از پایان کار، از پروژه خود یک Save به تاریخ همان روز تهیه کنید. مخصوص در نرم افزاری مثل افترافکت و پریمیر. چرا اگر در حین ذخیره کردن فایل پروژه، برق سیستم شما قطع شود، فایل پروژه شما خراب Damage شده و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

همچنین لطفا خروجی های نهایی را با نام هایی نظیر final , finallll , finale final نام گذاری نکنید.  پروژه ای که شاید یک تا چند ماه زمان شما را به خود اختصاص داده، حتما این ارزش را دارد که با ذکر تاریخ دقیق آرشیو شود!

به این پست چه امتیازی می دهید؟

4.3 / 5. 3

نظرات

  • dari9045 11 بهمن 1397 :: 00:30

    منظورتون از این جمله چیه؟
    ین دسته بندی ها را می توانید دانلود نمایید و هنگام شروع پروژه جدید در روت هارد کپی کنید.

    چطور میشه اینا رو دانلود کرد؟ چیزی برای دانلود نذاشتین1

  • dari9045 11 بهمن 1397 :: 01:37

    ممنون از پاسخگویی سریع تون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای ثبت علاقمندی ها، وارد حساب کاربری خود شوید.

یکی از روش های زیر را برای بازیابی رمز عبور انتخاب کنید