StockMusic.ir

آموزش تغییر رنگ آب و آسمان در افتر افکت

Adjust the Color in After Effectsآموزش تغییر رنگ آب و آسمان در افتر افکت

تغییر رنگ آب و آسمان در افتر افکت دارای تکنیک های مختلفی می باشد که آرتیست جلوه های ویژه با توجه به نوع پلان می تواند از آن ها استفاده کند. در این آموزش قصد داریم به بعضی راه های سریع و موثر برای تغییر رنگ آب در فوتیج شما اشاره کنیم. بسته به اینکه با رودخانه سر و کار داریم یا دریاچه یا اقیانوس، ممکن است آب طیف های رنگی مختلفی را به خود بگیرد که خیلی هم خوشایند نیست. این موضوع می تواند از عوامل زیادی مثل وایت بالانس نبودن دوربین، زمان روز ، رویش جلبک ها یا لجن های قدیمی پهن ناشی شود.تغییر رنگ در افتر افکت

روش اول: تغییر رنگ در افتر افکت با Hue/Saturation

– با استفاده از افکت  Hue/Saturation و یک ماسک ساده در افتر افکت می توانید تونالیته آبی مایل به خاکستری را می توان به رنگ آب اضافه کرد.
با Master Hue می توانید تن رنگ پلان را به آرامی تغییر دهید. و همچنین با Master Saturation غلظت رنگ و با Master Lightness تاریکی و روشنی تصویر را تغییر دهید. و چنانچه تصمیم دارید تصویر خود را در یک تن رنگی محدود کنید، کافی ست تیک Colorize را بزنید.
این افکت خیلی سریع می تواند حال و هوای پلان شما را تغییر دهد. مثلا برای اینکه کمی پلان تان ته مایه آبی بگیرد (تونالیته مورد علاقه فیلم های هالیوودی) می بایست کمی درجه رنگ را به سمت راست بکشید.

تغییر رنگ در افتر افکت

وقتی قصد دارید این افکت تنها روی بخشی از تصویر اعمال شود (در اینجا رودخانه)، باید پلان خود را انتخاب کرده، سپس به کمک کلید میان بر CTRL+D یک کپی از پلان بگیرید. حال روی پلان جدید  Hue/Saturation را اعمال کنید. و با ابزار ماسک تنها قسمت رودخانه را انتخاب کنید.
زیاد در ماسک کردن سخت نگیرید. نیازی نیست خیلی دقیق باشد. می توانید عدد Mask Feather را بالا ببرید تا مرز رنگ ها با پلان اصلی ترکیب شود.
اما اگر تصویر پیچیده تر از آنی بود که با ماسک برطرف شود، یا دوربین دارای تکان بود چه باید کرد؟! به بخش دوم آموزش مراجعه  کنید.

تغییر رنگ در افتر افکت

روش دوم: استفاده از فیلتر Key Light برای ماسک کردن تصاویر پیچیده

برای تصویر های پیچیده تر که شامل اجزایی درون آب، سایه ها وحرکت دوربین می باشد می توانیم از افکت محبوب Key Light استفاده کنیم. البته بیشتر از این افکت برای از حذف پرده سبز استفاده می شود. ولی در اینجا  برای اینکه بتوانیم آب را از فوتیج اصلی جدا کنیم از Key Light کمک می گیریم. این کار به ما اجازه می دهد تا افکت Hue/Saturation را فقط بر روی آب اعمال کنیم و رنگ سایر اجزا را تغییر ندهیم.
خب مانند روش اول ابتدا یک کپی از پلان خود می گیریم. روی پلانی که در زیر قرار دارد، Hue/Saturation را اعمال می کنیم و با Master Hue به رنگ دلخواه خود می رسیم. نگران رنگ درخت های اطراف نباشید!

تغییر رنگ در افتر افکت

به سراغ لایه اول را خاموش می کنیم و به سراغ لایه دوم می رویم. افکت Key Light را انتخاب می کنیم. و با قطره چکانی که روبروی گزینه Screen Color است، یک نقطه از سطح رودخانه را انتخاب می کنیم. همانطور که در تصویر زیر می بینید،  رودخانه کاملا محو می شود. حالا کمی با تنظیمات  Clip Black و Clip White کار می کنیم تا به نتیجه دلخواه برسیم.

تغییر رنگ در افتر افکت

در نهایت، لایه اولی را روشن می کنیم تا دو تصویر در هم ادغام شود. مشاهده می کنید که با ترکیب دو افکت چطور می توانید در کمترین زمان شاهد تغییر رنگ در افتر افکت باشیم.

تغییر رنگ در افتر افکت

شما می توانید افکت های افتر افکت معرفی شده در این آموزش را برای چیزهای دیگر به غیر از آب نیز به کار ببندید. این کار را برای تغییر رنگ آسمان و تغییر فصول نیز می توانید انجام دهید.
در پایان فایل پروژه آماده به همراه فوتیج رودخانه برای دانلود قرار گرفت. می توانید از این طریق، تنظیمات افکت Key Light را جهت تغییر رنگ در افتر افکت دقیق تر بررسی کنید. همچنین می توانید برای تسلط کامل به این پلاگین کاربری، آموزش حذف پرده سبز از شرکت لیندا را مشاهده نمائید.

به این پست چه امتیازی می دهید؟

5 / 5. 6

ارسال دیدگاه

برای ثبت علاقمندی ها، وارد حساب کاربری خود شوید.

یکی از روش های زیر را برای بازیابی رمز عبور انتخاب کنید