StockMusic.irGraphicFarm.ir

LUT چیست؟ آموزش استفاده از LUT در پریمیر

what is a LUTLUT چیست؟ آموزش استفاده از LUT در پریمیر

در این مقاله می‌خواهیم به آموزش استفاده از LUT در پریمیر بپردازیم. اگر با LUT آشنا نیستید، باید گفت که LUT یا همان LookUp Table یک الگوریتم است برای تغییر رنگ ویدئو. LUT ها برای اهداف مختلفی استفاده می‌شوند، از استفاده در فوتیج‌های flat log (فوتیج‌هایی که در آنها کنتراست پایین، داینامیک رنج بالا و رنگ‌ها تخت و خام هستند و برای تصحیح رنگ بکار می‌روند) گرفته تا خروجی گرفتن فیلم برای سینما.

حال به آموزش اصلاح رنگ با LUT ها در پریمیر می‌پردازیم.

what is a LUT

گام اول: اعمال افکت Lumetri Color

افکت Lumetri Color را در پنل Effects سرچ کرده و آن را روی ویدئو یا یک Adjustment Layer درگ کنید. پریمیر از دو اصطلاح برای LUT ها استفاده می‌کند: Input LUT و Looks که آنها را بررسی می‌کنیم.

1 – Input LUT:

این اصطلاح به پریمیر می‌گوید که رنگ فوتیج را بر اساس یک الگوریتم مشخص تغییر دهد. معمولا Input LUT روی یک فوتیج flat log اعمال می‌شود تا رنگ‌ها را در آن به درستی نمایش دهد.

2- Looks:

یک Look در اصل یک LUT است که برای تغییر رنگ یک کلیپ طراحی شده است. برای مثال، اگر بخواهید به فوتیج خودتان جلوه Blockbuster (نوعی رنگ و تم سینمایی) بدهید، باید به آن یک LUT نارنجی و تیله‌ای رنگ اعمال کنید.

گام دوم: LUT خود را انتخاب کنید

what is a LUT

1- برای Input LUTs

قدم بعدی بستگی به نوع LUT/Look های که می‌خواهید استفاده کنید دارد. اگر می‌خواهید یک Input LUT را اعمال کنید، باید در تنظیمات افکت Lumetri Color به قسمت Basic Correction رفته و در منوی Input LUT گزینه Browse را بزنید. از اینجا می‌توانید به محل Input LUT در کامپیوتر خود رفته و آن را انتخاب و اعمال کنید.

what is a LUT

2- برای Looks

برای اینکار شما به یک Look نیاز دارید. برای دسترسی به یک فایل .look ذخیره شده روی کامپیوتر، فقط کافیست که در تنظیمات افکت Lumetri Color به قسمت Creative رفته و از آنجا گزینه Browse رو بزنید. حال باید به محل ذخیره شدن Look رفته و آن را فراخوانی کنید.

حال که آموزش استفاده از LUT در پریمیر را یاد گرفته اید، می توانید سری به مجموعه LUT های تایم کد بزنید. همچنین  از بخش دانلود همین پست مجموعه 35 LUT را به صورت رایگان دانلود نمائید.

به این پست چه امتیازی می دهید؟

4 / 5. 4

GraphicFarm.ir

ارسال دیدگاه

بازگشت
پشتیبانی تلگرام
کانال تلگرام
اینستاگرام
ایمیل
تلفن
دیگر وب سایت های ما
یکی از روش های زیر را برای بازیابی رمز عبور انتخاب کنید