StockMusic.ir

7 کاری که یک طراح موشن گرافیک نباید انجام دهد!

things motion graphics need to stop doing7 کاری که یک طراح موشن گرافیک نباید انجام دهد!

آیا از آن دسته افراد هستید که سعی می کنید سال جدید را با ترک عادات بد آغاز می کنند؟! اگر جواب مثبت است، پس این مقاله مخصوص شماست. حتما می دانید که برخی تغییرات در روند کاری تان می تواند شما را به فرد حرفه ای تری تبدیل کند! پس بیایید در مورد کارهایی که یک طراح موشن گرافیک نباید انجام دهد بحث کنیم. چرا که تغییر از همین جا آغاز می‌شود.

1- اسم پروژه را درست انتخاب کنید!

شما که می‌دانید پروژه‌تان هنوز نهایی نشده است، چرا عبارت final را به اسم آن اضافه می‌کنید؟! شما که خودتان را بهتر می‌شناسید و ما هم می‌دانیم چه کرده‌اید.

اگر یک طراح موشن گرافیک هستید، حتما از اهمیت سازماندهی و نظم اطلاع دارید. مرتب بودن پوشه‌ها، بهره‌ وری و سرعت در کار را افزایش می‌دهد. چیزهایی مثل پیدا کردن سریع و راحت فایلی که می‌خواهید، دانستن نسخه‌ای که روی آن کار می‌کنید یا حتی نشان دادن یک بخش از فایلی به مشتری درصورت نیاز.

things motion graphics need to stop doing

با این حال، حتی موشن گرافیست های حرفه‌ای نیز برای پروژه‌های خود اسم‌های عجیب و غریب می‌گذارند و هنوز هم از final استفاده می‌کنند! خودتان را جمع کنید! سال جدید است!

اگر نیاز به دیدن نمونه دارید به سایت  justinmcclure سر بزنید تا متوجه شوید چگونه پوشه‌ها را سازماندهی کرده و برای پروژه‌ تان اسم بگذارید.

things motion graphics need to stop doing

2- نگرانی در مورد ابزار ساخت موشن گرافیک

متاسفانه در حوزه موشن‌ گرافیک (و البته همه حوزه‌ها!) همه محو ابزارها و نرم‌افزارها می‌شوند. مانند این گفته که: “عجب عکسی گرفتی! مدل دوربینت چیه؟!” اما آن عکس نه بخاطر مدل دوربین که بخاطر زمانی که عکاس برای یادگیری اصولی عکاسی گذاشته عالی شده است. “با چه پلاگینی چنین تصویری ساختی؟!” یا “از کدام موتور رندر برای سینما4دی استفاده کردی؟!” نیز مانند همان تفکر است.

همه چیز مربوط به ابزار نیست. تا سال‌ها پیش هنرمندان برای ساخت انیمیشن از مداد و کاغذ استفاده می‌کردند. اگر می‌خواهید مهارت‌هایتان را به عنوان یک طراح موشن گرافیک افزایش دهید، نگران ابزار نباشید، بلکه به فکر ارتقای دانش خودتان باشید.

things motion graphics need to stop doing

3- مقایسه کار خودتان با دیگران

“اگر می‌توانستم مثل Ash Thorp کار بسازم، خیلی خوشحال‌ تر می شدم!”

” oddfellows.tv واقعا عالی هستند، من هیچوقت مثل آنها نمی‌شوم”

“رقیبم چطور بیست هزار فالوور در اینستاگرام دارد؟!”

شما جایی هستید که خودتان اید و مهارت‌هایتان. برای رسیدن به جایگاهی مثل بقیه، نیاز به زمان و تلاش دارید. مقایسه کار خودتان و کار حرفه‌ای دیگران، فقط باعث می‌شود که به خود و توانایی‌هایتان شک و تردید کنید و در نهایت افسرده شده و هیچ کاری انجام ندهید. اگر می‌خواهید بهتر شوید و کار بهتری بسازید، باید به خود زمان بدهید. هیچ راه جادویی‌ای هم وجود ندارد.

things motion graphics need to stop doing

4- شکایت از نداشتن زمان آزاد

هر فردی زندگی پر مشغله‌ای دارد. تنها راه بدست آوردن زمان لازم برای انجام کارها و بهتر شدن این است که به برخی چیزها “نه” بگویید. مثلا با “نه” گفتن به بازی‌های ویدئویی، می‌توانید به کارتان “بله” بگویید.

15 تا 30 دقیقه زمان بگذارید، یک دفترچه و تقویم برداشته و شروع کنید به برنامه‌ریزی کردن برای هر کار و پروژه مهمی که باید انجام دهید و یا آموختن تکنیک‌هایی که لازم دارید بیاموزید.

آن وقت است که برای کارهای مهم تان وقت پیدا می‌کنید.

things motion graphics need to stop doing

5- مقصر دانستن مشتری

چه مشتری شما رئیس شما باشد، یا رئیس رئیس شما، یا شما یک فریلنسر باشید که با مشتری بطور مستقیم در ارتباط هستید، باید دست از سرزنش و نکوهش آنان برای هرچه که در پروژه دوست ندارید، بردارید. برای 30 ثانیه مکث کنید تا ببینید چقدر خوش شانسید که در این حوزه کار می‌کنید.

هر استودیو یا هر طراح موشن گرافیک ممکن است به ورطه تکرار بیفتد، با افراد به طور موثر ارتباط برقرار نکند، و همین طور مشکلات دیگری که باعث شکایت از آنها شود.

به هرحال، این شما هستید که به تصاویر جان می‌دهید. خودتان باشید. به خود افتخار کرده و سعی کنید بهترین کاری را که می‌توانید بسازید.

6- استفاده از Easy Ease

این نکته واقعا راحت است. حتما بارها اتفاق افتاده که در افترافکت کی فریم‌ ها را انتخاب کرده، کلید F9 را فشرده و بگویید خب تمام شد! به هرحال، یک چشم تعلیم دیده، می‌تواند یک easy ease را از کیلومترها فاصله تشخیص دهد. ابزارها و پریست‌ های بسیاری برای ایجاد حرکت و bounce وجود دارند، اما مهم این است که هر طراح موشن گرافیک علاوه بر فشردن کلید F9، از گراف ادیتور نیز استفاده کند.

اگر با گراف ادیتور آشنا نیستید، بطور ساده باید گفت که شما می‌توانید با کمک این منحنی کی فریم‌ هایتان را به بهترین نحو سفارشی کنید تا حرکات نرم‌ تری بدست آید.

7- انجام چندین و چندباره کارها

قطعا طراح موشن گرافیک زیادی هستند همین کار را انجام می‌دهند، دوباره و دوباره و دوباره. شما مجبور نیستید اینجوری رنج بکشید! کافیست برای کارهایی که باید چندبار انجام دهید، یک پریست بسازید. همچنین می‌توانید از اسکریپت‌هایی مانند KBar نیز کمک بگیرید.

درنهایت در این مقاله مواردی را بررسی کردیم که به عنوان یک طراح موشن گرافیک نباید انجام دهید. اگر شما هم موردی مدنظر دارید، در قسمت نظرات مشتاق خواندن آن هستیم!

برای ایجاد پروژه های خلاقانه یکی از بهترین راه ها دیدن نمونه کارهای حرفه ای هست. در بخش نمونه کار موشن گرافیک می توانید گزیده ای از بهترین ها را مشاهده نمایید.

به این پست چه امتیازی می دهید؟

5 / 5. 5

نظرات

ارسال دیدگاه

برای ثبت علاقمندی ها، وارد حساب کاربری خود شوید.

یکی از روش های زیر را برای بازیابی رمز عبور انتخاب کنید