StockMusic.irGraphicFarm.ir

امن ترین مکان برای نگهداری ارز دیجیتال

شما وقتی مقداری طلا دارید، سعی می‌کنید آن را در امن‌ترین و بهترین مکان ممکن قرار دهید تا دست سارق‌ها به آن نرسد. ارزهای دیجیتال یا رمزارزها هم مثل طلا، ارزشمند و قیمتی هستند و هر روز هم دارد به ارزش آن‌ها اضافه می‌شود. از زمانی که استفاده از ارزهای دیجیتال بین مردم بیشتر شده، هکرها هم بیشتر برای سرقت این دارایی‌ها تلاش و کوشش می‌کنند. از این رو کاربران باید به فکر ذخیره ارزهای دیجیتال خود در یک مکان کاملاً امن باشند. در این مقاله قصد داریم در مورد امن ترین مکان برای نگهداری ارزهای دیجیتال صحبت کنیم. در صورتی که شما هم نگران دارایی‌های دیجیتال خود هستید و می‌خواهید خاطر خود را از بابت سرقت آن‌ها آسوده کنید، تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

روش‌های مختلف نگهداری ارزهای دیجیتال

پیش از اینکه بخواهیم در مورد امن ترین مکان برای نگهداری ارز دیجیتال صحبت کنیم، باید با روش‌های مختلف نگهداری ارزهای دیجیتال آشنا شویم. به طور کلی متخصصان دو روش برای نگهداری رمز ارزها معرفی می‌کنند. در ادامه به این دو روش اشاره شده است:

1. روش نگهداری سرد

منظور از عبارت سرد، روشی است که در آن هیچ اتصالی به اینترنت وجود ندارد. در این روش یک کیف پول در اختیار ما قرار می‌گیرد که این کیف پول با اینترنت در ارتباط نیست. وقتی اتصالی به اینترنت نباشد، قطعاً احتمال هک شدن کیف پول و سرقت دارای‌های دیجیتال کمتر است. کیف پول سرد به دو شکل کاغذی و سخت افزاری وجود دارد. لایه‌های امنیتی این نوع از کیف پول واقعاً عالی است. معمولاً کیف پول سرد، یک کیف پول فیزیکی است. مزیت این دستگاه‌های فیزیکی این است که می‌توانید همیشه آن‌ها را کنار خود داشته باشید.

یکی از معایب این نوع از کیف پول گران بودن آن است. یکی دیگر از معایب این نوع از کیف پول‌ها این است که در نوع ارز دیجیتالی که می‌تواند ذخیره کند، محدودیت دارد و به همین خاطر هم میزان استفاده از این نوع کیف پول نسبت به کیف پول گرم خیلی کمتر است. البته کیف پول سرد یکی از بهترین روش‌ها است و می‌تواند خاطر شما را از بابت سرقت آسوده کند.

2. روش نگهداری گرم

در روش نگهداری گرم، کیف پول ارز دیجیتال با اینترنت در ارتباط است و همین مسئله است که این نوع از کیف پول را آسیب‌پذیر می‌کند. درست است که شرکت‌های ارائه‌دهنده کیف پول گرم، اقدامات امنیتی بسیار مهم و اساسی انجام می‌دهند ولی در هر حال هکرها برای سرقت دارایی‌های کاربران تمام تلاش و کوشش خود را به کار می‌برند. البته توجه داشته باشید که برخی از شرکت‌های ارائه‌دهنده کیف پول گرم به کاربران خود تضمین می‌دهد و خاطر آن‌ها را از بابت سرقت دارایی‌هایشان آسوده می‌کنند و به همین خاطر برخی کیف پول‌های گرم هم برای نگهداری ارزهای دیجیتال امن و قابل اطمینان هستند. در ادامه قصد داریم با بهترین و محبوب‌ترین کیف پول‌ها برای نگهداری ارزهای دیجیتال آشنا شویم.

امن ترین کیف پول های ارز دیجیتال

مدل‌های مختلفی از کیف پول سرد و گرم وجود دارد که می‌توان به آن‌ها اعتماد کرد و دارایی‌های دیجیتال را در آن‌ها قرار داد. در ادامه به چند مورد از بهترین و امن ترین کیف پول‌ها برای نگهداری ارز دیجیتال اشاره شده است:

1. کیف پول سخت افرازی

بسیاری از متخصصان و دارندگان ارزهای دیجیتال، امن ترین و بهترین کیف پول ارز دیجیتال را کیف پول سخت افزاری می‌دانند. این دستگاه از طریق USB به کامپیوتر متصل می‌شود و اگر کاربر رمز صحیح آن را وارد نکند نمی‌تواند به آن دسترسی داشته باشد. البته این کیف پول‌ها هم مشکلات خودشان را دارند. به عنوان مثال ممکن است آن‌ها را گم کنید. یکی از بهترین کیف پول‌های سخت افزاری Ledger Nano S نام دارد که دارد تلاش می‌کند از ارزهای دیجیتال مختلفی پشتیبانی کند. این دستگاه به شما این امکان را می‌دهد که در صورت گم کردن رمز عبور، بتوانید آن را بازیابی کنید. این دستگاه فقط 59 دلار قیمت دارد و از فولاد ضد زنگ ساخته می‌شود.

کیف پول Ledger Nano S یک مدل پیشرفته هم دارد که نام آن Ledger Nano X است. این مدل قیمت بالاتری دارد ولی سطح امنیت آن بالاتر و استفاده از آن راحت‌تر است. در این مدل کلکسیونی از بهترین راهکارها برای حفاظت از کدهای اختصاصی شما به کار گرفته شده و با خرید این کیف پول سخت افزاری می‌توانید از بابت هرگونه سرقت آسوده‌خاطر باشد.

یکی دیگر از بهترین روش‌های سخت افزاری کیف پول Trezor Wallet است. قیمت این دستگاه 170 دلار است ولی به خاطر امنیت بالایی که ایجاد می‌کند، واقعاً عالی است. این کیف پول از طریق USB به کامپیوتر متصل می‌شود و می‌توانید از آن استفاده کنید. این کیف پول از بیش از 1600 ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. بسیاری از کاربران از این کیف پول به خاطر قیمت بالایی که دارد استفاده نمی‌کنند ولی کسانی که مقادیر قابل توجهی ارز دیجیتال دارند، 170 دلار را به‌صرفه و اقتصادی می‌دانند.

2. کیف پول کاغذی

یکی دیگر از امن‌ترین روش‌های برای نگهداری و محافظت از ارزهای دیجیتال رمزهای کاغذی است. در کیف پول قرار نیست ارزی ذخیره شود، بلکه یک سری کد خصوصی در آن قرار دارد که این کدها روی کاغذ هم قابل چاپ هستند. این کدها به صورت کد QR روی کاغذ چاپ می‌شود و کاربر می‌تواند این کد را هر جا که تمایل داشت مخفی کند. از این رو کیف پول کاغذی هم خیلی امن‌تر از روش‌های گرم است.

البته کدهای کاغذی هم معایب خاص خود را دارند. یکی از معایب آن‌ها احتمال گم شدن کاغذ است. یکی دیگر از معایب این نوع از کیف پول آن است که برای معاملات روزانه و هفتگی مناسب نیست؛ زیرا در این صورت معامله‌گر مجبور می‌شود از کدهای QR زیادی استفاده کند.

از نگاه بسیاری از متخصصان و افراد توانمند در زمینه ارزهای دیجیتال، کیف پول کاغذی برای کسانی که می‌خواهند به صورت بلندمدت روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند، واقعاً عالی است؛ زیرا با استفاده از این کیف پول احتمال سرقت دارایی‌های دیجیتال خود را به کمترین میزان ممکن می‌رسانند. با استفاده از سایت BitcoinPaperWallet.com می‌توانید کیف پول کاغذی برای خودتان تهیه و از رمز ارزهای خود محافظت کنید. اتفاقاً تهیه کیف پول کاغذی با این سایت بسیار آسان است.

البته باید خیلی مراقب این نوع کیف پول باشید. کیف پول کاغذی باید به صورت ایمن ذخیره شود. هرگونه تماس با آب، محیط زیست یا آتش سوزی می‌تواند منجر به از بین رفتن کامل ارز دیجیتال شما شود. توصیه می‌کنیم در صورت امکان یک نسخه از کیف پول کاغذی خود را نزد یکی از اعضای معتمد خانواده ذخیره کنید. با این کار حتی اگر کیف پول کاغذی گم شد یا از بین رفت، شما یک نسخه دیگر از آن دارید و می‌توانید از آن استفاده کنید.

3. کیف پول تلفن همراه

یکی از رایج‌ترین انواع کیف پول‌های ارز دیجیتال مدل مبتنی بر تلفن همراه است. یکی از بهترین کیف پول‌های تلفن همراه، بایننس (Binance) نام دارد. نام اصلی کیف پول بایننس تراست والت (Trust Wallet) است. این کیف پول از بیش از 40 بلاک‌چین و از هزاران ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. نکته مهمی که در مورد این کیف پول وجود دارد این است که از نوع غیرمتمرکز است و هیچ کدام از اطلاعات شخصی شما در این کیف پول جمع آوری نمی‌شود.

اگر کمی با فضای ارزهای دیجیتال آشنایی داشته باشید، می‌دانید که بایننس، نام یکی از معروف‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال است و همواره از سوی متخصصان لقب بهترین صرافی ارز دیجیتال را به خودش اختصاص داده است. این صرافی به امنیت دارایی‌های دیجیتال کاربران اهمیت زیادی می‌دهد و تمایل دارد که خاطر کاربران را از هر جهت آسوده کند و به همین خاطر هم در کنار خدمات صرافی، یک کیف پول کاملاً امن و عالی برای کاربران طراحی کرده است. اپلیکیشن مخصوص کیف پول بایننس هم برای گوشی‌های اندروید و هم برای گوشی‌های آیفون وجود دارد.

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های کیف پول که هم برای کاربران اندروید و هم برای کاربران آیفون وجود دارد، اپلیکیشن مایسلیوم است که از باسابقه‌ترین اپلیکیشن‌های کیف پول ارز دیجیتال به حساب می‌آید و مورد اعتماد بسیاری از دارندگان ارز دیجیتال است. مزیت این اپلیکیشن این است در کنار امنیت بالایی که دارد، کار با آن هم خیلی راحت است. البته عیب‌هایی هم دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به هزینه‌های بالای معامله و خدمات بد مشتری اشاره کرد.

4. کیف پول تحت وب

یکی دیگر از انواع کیف پول ارز دیجیتال، نوع مبتنی بر وب است. البته بسیاری از دارندگان ارزهای دیجیتال اصلاً به این مدل اعتماد ندارند و آن‌ها را مکانی امن برای نگهداری ارزهای دیجیتال نمی‌دانند. البته بعضی از کیف پول‌های تحت وب واقعاً عالی و پرکاربرد هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به کیف پول کوین بیس (Coinbase) اشاره کرد. مجموعه کوین بیس هم در اصل یک صرافی ارز دیجیتال است که وقتی از آن صرافی خرید کنید، ارز دیجیتال شما را در کیف پول کوین بیش ذخیره و نگهداری می‌کند. خوشبختانه تا به امروز کوین بیس هک نشده ولی این را بدانید که اگر روزی سرور آن هک شود تمام دارایی دیجیتال خود را از دست خواهید دارد. کوین بیس یکی از مطمئن‌ترین کیف پول‌های مبتنی بر وب است ولی باز هم احتمال هک شدن آن وجود دارد.

بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال برای کاربران مختلف

در این بخش از مقاله قصد داریم به کیف پول‌های ارز دیجیتال برای دارندگان و کاربران مختلف ارز دیجیتال بپردازیم.

  • افراد مبتدی: در صورتی جزو افراد مبتدی هستید و به تازگی کار با ارزهای دیجیتال را شروع کرده‌اید، بهتر است ابتدا معامله و کار با مقادیر کم ارز دیجیتال را شروع کنید و وقتی مسلط شدید، سراغ مقادیر بالاتر بروید. برای شروع کیف پول کوین بیس (Coinbase)، رابین هود (Robinhood) و سوفای (SoFi) عالی است.
  • معامله‌گران باتجربه: در صورتی که تجربه خوبی در زمینه ارزهای دیجیتال دارید و در حجم‌های بالا فعالیت می‌کنید، بهتر است از کیف پول سخت افزاری استفاده کنید. چون برای نگهداری حجم بالایی از ارز دیجیتال، هیچ کیف پولی بهتر از مدل سخت افزاری نیست. بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال برای کاربران باتجربه Ledger و Trezor است.
  • افراد مشتاق: یک سری از معامله‌گران علاقه و اشتیاق خاصی به معامله‌گری در زمینه ارزهای دیجیتال و به همین خاطر برایشان خیلی مهم است که کیف پولشان امنیت بالایی داشته باشد. برای این دسته از افراد Coinbase، Edge و Exodus پیشنهاد می‌شود.

عیب بسیاری از کیف پول‌های ارز دیجیتال این است که گاهی مواقع هزینه بالایی از معامله‌گران می‌گیرند. همچنین برای استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری هم باید یک هزینه اولیه پرداخت کرد و کیف پول را خرید. این مشکل در کیف پول‌های نرم افزاری و مبتنی بر اپلیکیشن موبایل وجود ندارد.

به انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال اهمیت بدهید

سعی کنید از بین مواردی که در این مقاله بیان شد، بهترین گزینه را برای نگهداری ارز دیجیتال خود استفاده کنید. در صورتی که دارایی‌های دیجیتال شما کم باشد، حتی اگر کیف پول هک شود ممکن است چندان ناراحت نشوید ولی اگر میزان این دارایی‌ها زیاد شد، واقعاً نیاز است که از یک کیف پول کاملاً امن و مناسب استفاده کنید. از این رو اگر می‌خواهید در زمینه ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید، حتماً به مسئله انتخاب کیف پول اهمیت بدهید.

در صورتی که از این مقاله لذت بردید پیشنهاد می‌شود که مقاله قیمت ارز دیجیتال را هم مطالعه کنید. در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری در مورد ارزهای دیجیتال کسب کنید، سایت همیار آکادمی، یکی از بهترین مراجع برای مطالعه در زمینه این ارزها است. کافی است وارد سایت همیار آکادمی شوید، از منو فوقانی این سایت، بخش مجله و در نهایت گزینه مقالات را انتخاب کنید. در مقالات سایت همیار آکادمی، مطالب مختلفی در مورد ارزهای دیجیتال وجود دارد.

منبع مقاله: وب‌سایت همیار آکادمی

به این پست چه امتیازی می دهید؟

0 / 5. 0

ارسال دیدگاه

بازگشت
پشتیبانی تلگرام
کانال تلگرام
اینستاگرام
ایمیل
تلفن
دیگر وب سایت های ما
یکی از روش های زیر را برای بازیابی رمز عبور انتخاب کنید