آموزش راست چین کردن افکت های متنی در افترافکت

2

یکی از مشکلاتی که اغلب کاربران افترافکت با آن برخورد دارند، چپ چین بودن اکثر افکت های متنی در افترافکت است.

این مشکل در پروژه های آماده ویدئو هایو بیشتر نمود می کند. چرا که اکثر این پروژه ها با زبان انگلیسی دیزاین شده اند.به همین دلیل هنگامی که قرار از متنی در صفحه پدیدار شود، این اتفاق از چپ به راست می افتند. در حالیکه در زبان فارسی ما از راست به چپ می نویسیم. از این جهت چشم مان عادت کرده حروف را از راست به چپ دنبال کند.

راه حل تغییر افکت های چپ چین به راست چین ساده است. برای این کار دو مرحله پیش رو داریم.

1- ابتدا زیر مجموعه افکت هایی که به لایه متن شما اعمال شده است را باز کرده و Range Selector را پیدا کنید. متغیر هایی که در داخل رنج سلکتور هستند عبارتند از start\end\offset . معمولا یک کدام از این گزینه ها دارای keyframe می باشد. کافی ست جای keyframe ابتدایی با انتهایی را تغییر دهید. به این معنا که در تایم لاین، کی فریم انتها را کشیده و به ابتدا بیاورید. و کی فریم ابتدایی را هم به انتها منتقل کنید.

2- سپس در زیر مجموعه افکت های متن گزینه Advaned را پیدا کنید. یکی از متغیر های آن، گزینه shape می باشد. کافی ست گزینه پیش فرض را تغییر داده تا به نتیحه دلخواه برسید.

0%
0%
بی نظیر
  • امتیاز کاربران (5 رای)
    8.1
مجموعه ویدئو کوپایلت
دانلود
مشخصات
برچسب ها

دانلود

مشخصات

راهنمای نصب

سیستم مورد نیاز

نظر خود را بیان کنید

2 پیغام تا اینجا "آموزش راست چین کردن افکت های متنی در افترافکت"

گزارش
avatar
مرتب سازی بر اساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشترین رای
حجت پناه
مهمان
حجت پناه

ممنون از این آموزش. اما نشد وقتی Ramp Down را زدم فقط تا نیمه متن را متحرک سازی کرد بقیه اش نشد خودتان امتحان کنید و لطفاً این آموزش های کوتاه و مفید را ادامه دهید. موفق باشید.

wpDiscuz