تاریخ جلوه های ویژه در سینما History of Visual Effects

history-of-visual-effectsدر این کورس آموزشی مت لئونارد شما رو به سفری به اعماق تاریخ جلوه های ویژه در سینما می برد. این صنعت که از ۱۸۶۷ آغاز شده و تا به امروز ادامه داشته و دارد، دستخوش پیشرفت های قابل توجه ای شده است. آغاز به کار ویژوال افکت در سینما با ژورژ میلیر شعبده باز می دانیم. روزی که او با خلق وسائل و تمهیدات شعبده بازی، مفهومی به نام Visual Effects را وارد صنعت و هنر سینما کرد، شاید هیچگاه تصور این را نمی کرد که روزی جلوه های ویژه در سینما به چنین قدرتی برسد.

مجموعه تاریخ جلوه های ویژه در سینما History of Visual Effects شامل کورس های زیر می باشد:

۱- بررسی سال های  ۱۸۲۹-۱۹۵۹ که همزمان بود با فیلم های کینگ کونگ – متروپلیس.
۲- بررسی سال های ۱۹۶۰ – ۱۹۷۶ و مصاحبه با متخصص جلوه های ویژه فیلم ادیسه فضایی.
۳- بررسی سال های ۱۹۷۷ – ۱۹۸۲ که بعنوان عصر طلایی جلوه های ویژه در تاریخ سینما شناخته می شود. زمانی که نقش کامپیوترها در خلق جلوه های ویژه پررنگ تر می شود. فیلم هایی چون جنگ ستارگان و بلید رانر از این دست هستند. در این بخش با سوپر وایزر این فیلم ها مصاحبه نیز صورت گرفته است.
۴- بررسی سال های ۱۹۸۳ – ۱۹۸۸ که با فیلم های ترمیناتور – اندیانا جونز ها، بازگشت به آینده آن را می شناسیم. در این بخش به بررسی نرم افزار های مطرح آن دوران نیز می پردازیم.
۵- بررسی سال های ۱۹۸۹ – ۱۹۹۳ که همراه است با نرم افزار های سه بعدی. در این بخش یکی معروف ترین صحنه های جلوه های ویژه آن دوران را توسط نرم افزار مایا ۲۰۱۴ باز سازی می کنیم، تا به پیشرفت های نرم افزاری عصر خود بیشتر پی ببریم.
۶- سال های ۱۹۹۴ – ۱۹۹۶ را شاهکارهای سینما نظیر ژوراسیک پارک، فارست کامپ در بر میگیرند. در این بخش به نقش نرم افزار ۳DS Max نیز خواهیم پرداخت.
۷- سال های ۱۹۹۷ – ۱۹۹۹ که پای نرم افزار های Realflow و Arnold به سینما باز می شود. از فیلم های شاخص این دوره می توان به تایتانیک، سه گانه برادران واچفسکی(که البته آن زمان برادر بودند!) به نام ماتریکس اشاره کرد.
۸- سال های ۲۰۰۰ – ۲۰۰۳ را می توان دوره دیجیتال کپچر و موشن ترکینگ نامید. در این بخش به بررسی و تاثیر سه گانه ارباب حلقه ها در حوزه جلوه های ویژه خواهیم پرداخت.
۹-  سال های ۲۰۰۴ – ۲۰۰۹ با بررسی فیلم های ون هلسینگ، ترنسفورمرز، آیرون من و منظقه ۹ آغاز شده و همچنین به نرم افزار های تاثیر گذار این دوره اشاره خواهد شد.
۱۰- در بخش آخر که مربوط به سال های ۲۰۱۰ – ۲۰۱۳ می شود، به بررسی فیلم های Tron: Legacy, Thor, Rango, The Avengers, and Gravity خواهیم پرداخت. همچنین نگاه به توانایی های نرم افزار های قدرتمند این دوره، نظیر OSL, Deep Compositing, Alembic, Generation AM, Hiero, OpenSubDiv خواهیم کرد.

* حجم این مجموعه ۱۱ گیگابایت می باشد. چنانچه امکان دانلود رایگان از سایت تایم کد را ندارید، می توانی این پکیج ارزشمند را از طریق فروشگاه تایم کد سفارش دهید.

مشاهده دموی مجموعه مرور تاریخ جلوه های ویژه در سینما

password: www.timecode.irگزارش خرابی لینک
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار