بررسی فیلم های روز پنجم سی و سومین جشنواره فیلم فجر

0

 روز پنجم سی و سومین جشنواره فیلم فجر

rokh divaneh

عدم اشراف به آسیب‌های اجتماعی چون فقر و اعتیاد، برداشت سطحی از پدیده‌ای چون فیس بوک و از همه مهم‌تر پافشاری برای ساخت فیلمی با تکیه بر این مضامین می‌شود معجونی به نام «رخ دیوانه» به کارگردانی ابوالحسن داوودی که حقیقتن دیدنش دیوانه کننده است.

رخ دیوانه اینقدر طرح مساله اش سردستی است که کار به عمیق شدن در شخصیت‌ها و پلات بدوی‌اش نمی‌رسد. داستان فیلم در مورد چند جوان است که از طریق پیجی در فیس‌بوک باهم آشنا شده و ناخواسته درگیر ماجرای قتلی می شوند! روابط بین این چند جوان به بلاهت بارترین شکل ممکن ترسیم شده. اصرار برخی از کارگردان ها را برای ورود به دنیای جوانان در حالی که هیچ تصور درستی از دغدغه‌های ان‌ها ندارند نمی‌فهمم. جوانان این دست فیلم‌ها اغلب احمق، رویا پرداز و ساده لوح نمایش داده می‌شوند جوانانی که راحت خام می‌شوند، گول می‌خورند و اغفال می‌شوند. این فیلم‌ها بیشتر از اینکه درباره جوانان باشند توهین به آن هاست. ابوالحسن داوودی یکی از همین فیلم‌ها را ساخته است.
2
«دو» اولین ساخته سهیلا گلستانی قطعا تا این لحظه ضعیف‌ترین فیلم جشنواره امسال است. فیلم بظاهر روایتی مینیمال از یک پیرمرد و پیرزن است البته بظاهر، اما در واقع سوهان روحی است برای بی‌نوایانی که از سر غفلت به تماشای این فیلم نشسته اند. مخصوصا آن دسته که در ردیف میانی و صندلی وسط جلوس فرموده‌اند و راه فراری هم پیش رو ندارند.
فیلم فاقد هرگونه قصه، اتفاق، ماجرا یا کنش است به طوریکه تا دقیقه شصت مشخص نیست فیلم درباره٬ی چیست. البته در ادامه هم اتفاق قابل توجهی نمی‌افتد. تنها نتیجه اخلاقی که از این فیلم می‌توان گرفت این است که همیشه هم وسط نشستن در سینما خوب نیست!

مجموعه ویدئو کوپایلت
password: www.timecode.ir گزارش خرابی لینک
دانلود
مشخصات
برچسب ها

دانلود

مشخصات

راهنمای نصب

سیستم مورد نیاز

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

  • سلام, مهمان