آموزش ورود به منوی مخفی در افترافکت

01-Secret-Menu-smallآیا می دانستید در افترافکت منوی مخفی وجود دارد ؟! در این آموزش به شما نشان خواهیم داد چطور می توان به این منو دسترسی پیدا کرد.

 

 

 

۱-  برای دسترسی به منوی مخفی افترافکت، در حالی که کلید Shift  را نگه داشته اید وارد After Effects>Preferences>General شوید.

02-Secret-Menu

برای مشاهده تصویر در ابعاد بزرگ تر روی آن کلیک کنید

۲-گزینه Disable Layer Cache

هنگامی که در افترافکت روی دکمه Play کلیک می کنید، اطلاعاتی از هر لایه در رم ذخیره می شود. به همین دلیل زمانی که روی یک لایه تغییراتی را اعمال می کنید و مجدد Play را فشار می دهید، افترافکت اقدام به رندر مجدد تمامی کامپ نخواهد کرد و فقط قسمت هایی که تغییر در آن ها ایجاد شده اند، رندر می شوند.

این قابلیت شاید موجب صرفه جویی در زمان رندرینگ شود، اما از طرفی سبب پر شدن زودهنگام رم سیستم نیز خواهد شد. پس در صورتی که از رم بالایی استفاده نمی کنید می توانید با تیک زدن گزینه Disable Layer Cache  این قابلیت را غیر فعال نمائید.

۳- گزینه Purge Every ‘X’ Frames During Make Movie

هر مقداری که در این قسمت وارد شود به افترافکت دستور خواهد داد تا پس از یک تعداد مشخص فریم، رم را پاک کند.

نحوه کش شدن فریم ها(ذخیره شدن فریم ها در حافظه سیستم) در افترافکت به این صورت می باشد که، هر بار که پروسه رندرینگ انجام می شود اطلاعات فریم های رندر شده در رم ذخیره شده و مادامی که رم کاملا پر نشده، این ذخیره اطلاعت ادامه می باید. همچنین زمانی که رم پر می شود، اطلاعات فریم های جدید جای خود را به فریم های قدیمی می دهند.

این بدان معناست که مادامی که برنامه افترافکت باز است، رم شما تمامن درگیر پروسه Caching  است. حال می توانید با وارد کردن یک عدد در قسمت Purge Every ‘ ’ Frames، برای افترافکت مشخص کنید تا چه تعداد فریم را در حافظه کش (ذخیره) کند. مقدار صفر برای این گزینه، حکم غیر فعال بودن آن را دارد.

03-After-Effects-Secret-Menu

برای مشاهده تصویر در ابعاد بزرگ تر روی آن کلیک کنید

۴- گزینه Ignore Sequence Rendering Errors

با تیک زدن این گزینه، افترافکت به تمامی ارور هایی که ممکن است در زمان رندرینگ رخ دهد، توجهی نشان نخواهد داد.تایم کد توصیه می کند این گزینه را به حال خود رها کنید و از تغییر آن اجتناب ورزید.

 

password: www.timecode.irگزارش خرابی لینک
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار